اندیشه هائی که منتشر می شوند در راستای باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما به مفهوم تائید مضمون و محتوای آنها از سوی نهاد مردمی نیست.
هم میهن گرامی،  شما هم  می توانید در صورت تمایل مقالات خود را برای انتشار در بخش اندیشه های این سامانه به نهاد مردمی ارسال نمائید. برای ارسال مقالات نیازی نیست که عضو نهاد مردمی باشیدمقالات را بصورت فایل ورد و در صورت امکان بهمراه آخرین عکس خود از طریق ایمیل زیر ارسال نمائید .از پذیرش مقالات بصورت فایل پی دی اف معذوریم.  همواره نویسندگان مقاله، مسئول و پاسخگوی مطالب درج شده در مقاله خود خواهند بود.  هیئت تحریریه سامانه در پذیرش و یا رد مقالات ارسالی مختار است.
andisheh@nahademardomi.com
 

بیانیه کنگره رهائی ایران:دریای مازندران (کاسپین) و ترکمانچای دوم

پست در  August 2019 0    


بزرگترین دریاچه جهان دریاچه مازندران (کاسپین) حدود ۱۲۰۰ کیلومتر درازا و پهنای آن تا ۴۳۵ کیلومتر است. بخش شمالی این دریاچه بسیار کم‌عمق و جنوب آن عمیق است. گنجینه دریاچه مازندران (کاسپین) دریائی از نفت و گازاست که مقدار آن از کل نفت و گاز ایالات متحده آمریکا افزونتر میباشد. در آبهای بخش جنوبی دریاچه مازندران (کاسپین)، ٩٠درصد از کل ماهیهای خاویاری سرتاسر جهان رشد میکنند. خاویار این ماهی ها، به بهای گزافی در بازارهای جهانی بفروش می رسد و بهمین دلیل روسها همیشه چشم طمع براین گنجینه داشته اند.
همزمان با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، چهار کشور نوبنیاد حاشیه ای: روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان خواستارتقسیم سطح آب دریاچه بین پنج کشورحاشیه نشین بودند. آنها تقریباً سه دهه درآن مورد، بحث و جدل داشته اند. گرچه طبق قراردادهای ١٩۲١ و١٩٤٠ با شوروی سوسیالیستی، از نظر حقوق بین المللی ۵٠ درصد از دریاچه مازندران، به ایران تعلق داشته و با توجه بر بقای اعتبار این قراردادها درمورد کشورهای نوبنیاد حاصل از فروپاشی شوروی، بر پایه ی اصل جانشینی کشورها و اعلامیه ١٩۲١ آلما آتا، تعلق آن به کشور ایران غیر قابل انکار ونقض قرارداد میباشد.

در ١۲ اوت ۲٠١٨، سران کشورهای روسیه، قزاقستان، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان و رژیم آخوندی در ایران، توافقی را در شهر ساحلی قزاقستان بنام آکتائو امضا کردند. رئیس جمهور روسیه با شعف ازچنین قرارداد نامتعادل، با این مضمون که چنین قراردادی موجب افزایش همکاری وسطح جدیدی از مشارکت خواهد شد سخنانی به میان آورد. نماینده رژیم آخوندها در ایران یا بعبارتی، حسن روحانی تدارکچی خامنه ای به نمایندگی ازرژیم اشغالگر ایران، کنوانسیون حقوقی دریاچه مازندران (کاسپین) را در پنجمین اجلاس سران کشورهای ساحلی دریاچه مازندران، یکشنبه ۲١ مرداد ١٣۹۷در شهر آکتائو قزاقستان؛ در میان سران روس، قزاقستان، آذربایجان، ترکمنستان امضاء کرد. بنابرآن کنوانسیون، جمهوری اسلامی اشغالگرایران، ۳٦ درصد از حق استفاده ازدریاچه مازندران را به نفع کشورهای نوبنیاد پس ازفروپاشی اتحاد جماهیر شوروی از دست میدهد وفقط به ١٤درصد ازآن اکتفا میکند. در حالی که روسیه کماکان۵٠ درصد از حقوق دریاچه مازندران را در اختیاردارد.
جمهوری اسلامی اشغالگر ایران درقزاقستان حق مالکیت ارضی ملت ایران در دریای کاسپین را به کشورروسیه و متحدانش واگذار نمود. این رژیم تبهکار موجود در ایران، برای حفظ بقای خود، منافع ملی وسرزمین ایرانیان را به تاراج میبرد و هر آنچه را که از ثروت ملی و به حق ایرانیان به اشغال خود در آورده است، برای بقای بیشتر خود به بیگانگان باج میدهد.
اکنون که این کنوانسیون می باید از سوی نمایندگان مجلس این حکومت فاسد، خائن و وطن فروش تائید شده و به تصویب برسد، نمایندگانی که ذره ای میهن دوستی و ایرانگرائی در وجودشان یافت شود، می باید بر اساس اصول ۷۸ و ۱۲۵ قانون اساسی رژیم اسلامی، قویاً در برابر این خیانت ایستادگی نشان داده وفرمان خائنانه سید علی خامنه ای مزدور روسیه را به تصویب نرسانند.
کنگره رهائی ایران، پذیرفتن قرارداد ننگین ترکمانچای دوم را که توسط تبهکاران سرسپرده حاکم بر ایران، بویژه علی خامنه ای، حسن روحانی و جواد ظریف مورد تایید قرار گرفته، بشدت محکوم می نماید و از طرف ملت ایران با اعتراض به این عمل ننگین تبهکاران حاکم، از سازمان ملل متحد، پارلمان اروپا، دولت ها و جامعه جهانی میخواهد که به مردم ایران برای لغو آن یاری رسانند.
کنگره رهائی ایران ازتظاهرات مسالمت آمیزمردم درونمرز ایران برعلیه اقدام بی شرمانه حکومت اسلامی درواگذاری دریاچه مازندران به بیگانگان پشتیبانی نموده و آنان را در راستای پدافند از تمامیت ارضی مام میهن، تشویق می نماید.
۹ اوت ٢۰١۹ / ١٨ امرداد ١۳۹٨
کنگره رهایی ایران و سازمان‌های همسو شامل:
حزب سکولار دمکرات ایران
سازمان برون مرزی حزب پان ایرانیست
سامانه پادشاهی خواهان ایران
سامانه دمکراتیک پادشاهی پارلمانی
نهاد مردمی

 

تعداد پیام ها
بازگشت
حرف باقی‌ مانده. :xxx