اندیشه هائی که منتشر می شوند در راستای باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما به مفهوم تائید مضمون و محتوای آنها از سوی نهاد مردمی نیست.
هم میهن گرامی،  شما هم  می توانید در صورت تمایل مقالات خود را برای انتشار در بخش اندیشه های این سامانه به نهاد مردمی ارسال نمائید. برای ارسال مقالات نیازی نیست که عضو نهاد مردمی باشیدمقالات را بصورت فایل ورد و در صورت امکان بهمراه آخرین عکس خود از طریق ایمیل زیر ارسال نمائید .از پذیرش مقالات بصورت فایل پی دی اف معذوریم.  همواره نویسندگان مقاله، مسئول و پاسخگوی مطالب درج شده در مقاله خود خواهند بود.  هیئت تحریریه سامانه در پذیرش و یا رد مقالات ارسالی مختار است.
andisheh@nahademardomi.com
 

نامه به شرکت کنندگان در کنفرانس ورشو

پست در  February 2019 0    

  ۶ فوریه ۲۰۱۹ – ۱۷ بهمن ۱۳۹۷
پیام به شرکت کنندگان در کنفرانس ورشو
خانم ها و آقايان گرامی،

اینک که کنفرانسی با تمرکز بر روی خاورمیانه و بویژه ایران در روزهای ۱٣ و ۱٤ فوریه ۲۰۱۹ در لهستان برگزار شده و مقامات مختلفی از کشورهائی از آسیا، آفریقا، اروپا و خاورمیانه در آن شرکت می کنند، ما امضاء کنندگان اين نامه مایلیم از سوی مخالفان جمهوری اسلامی که برای ایرانی آزاد و دمکراتیک در فردای فروپاشی رژیم اسلامی تلاش و مبارزه می کنند، نکاتی را به شرکت کنندگان در این کنفرانس یاد آورشويم.
ما بسيار شادمانيم که، پس از چهار دهه تحمل شرارت های تروريستی گروهی که با اغفال مردم ايران و برخی قدرت های جهانی به حکومت رسيده اند، سرانجام اعضای جهان متمدن، که بنياد يافته بر ارزش های مندرج در اعلاميه جهانگستر حقوق بشر است، بر آن شده اند تا برای پايان دادن به آشوب آفرينی مهلک اين شبه حکومت، چاره ای انديشيده و ايران و خاورميانه و جهان را از اين تشنج مدام برهانند.
جمهوری اسلامی از بدو تولد خود، یعنی از سال ۱۹٧۹، چهره کریه و جنایتکارانه خود را ابتدا به ملت ایران و سپس به تدریج به جهانیان نشان داده است. این رژیم در ماه های نخستین قدرت یابی، مخالفان خود، و از جمله  ارتشیان و وابستگان به نظام پیشین را، بدون رعایت موازین دادگاهی، از قبیل داشتن وکیل مدافع و وجود هیات منصفه، تیرباران کرده و به قتل رسانده و سپس، در فاصله ژوئیه و سپتامبر ۱۹۸۸، هزاران زندانی سیاسی مخالف خود را در شهرهای مختلف ایران ، پنهانی و به شکلی فراقانونی، اعدام کرده و جنازه هایشان را در گورهای جمعی بی نام و نشان دفن کرده است. حذف فیزیکی مخالفان، شیوه ای رایج  و عمری به اندازهء نظام اسلامی دارد .
آنگاه، بهمراه سرکوب گسترده و ددمنشانهء ناراضیان داخلی، که مآلاً به گریز و تبعید بسیاری از نیروهای مخالف حکومت ملاها انجامید، دامنهء ترور و کشتار نیز از مرزهای ایران فراتر رفت و بسیاری از شخصیت های ایرانی  تبعیدی در آمریکا  و اروپا بطرز  فجیعی ترور شدند. با این همه، واکنش اروپائیان به این گونه اقدامات تروریستی مخالفان رژیم،  بجز واقعه رستوران میکونوس  و تشکيل دادگاهی که رهبران جمهوری اسلامی را محکوم کرد، واکنشی درخور نبود و، در نتيجه، ادامهء مناسبات سیاسی و اقتصادی با رژيم اسلامی، موجب شده که راه حل ترور و حذف فیزیکی مخالفان همچنان برنامه ریزی و اجرا شوند. نمونه های اخیر این اقدامات تروریستی را در هلند، دانمارک و فرانسه شاهد بودیم و بودید.
درست پس از ۹ ماه از عمر رژیم نگذشته، گروگان گیری کارکنان سفارت امریکا در تهران چهرهء تروریستی این نظام را برای غير ايرانيان نیز آشکار کرد و درواقع از همان زمان این رژیم مردم ستیز، ملت ایران را نیز بگروگان گرفت.
همچنين، به پیروی از اصل «صدور انقلاب اسلامی به دیگر کشورهای جهان»، ماشین ترور رژیم، با بهره گیری از نیروهای امنیتی خود و یا مزدوران غير ايرانی فعال شد و طی آن  بمب گذاری  های انتحاری در پایگاه های نظامی امریکا و فرانسه در لبنان، انفجار در الخبرعربستان، بمب گذاری آمیا در آرژانتین، توطئه ترور سفیر عربستان در امریکا، بمب گذاری ها در بانکوک و دهلی انجام گرفت که  نمونه هایی هستند که همه شما شرکت کنندگان در این کنفرانس از آنها آگاهی دارید.
اجرای پروژه های پرخرج غنی سازی و تولید تسلیحات موشکی برای استفاده های هسته ای، و مداخلات نظامی رژیم در کشورهای خاور میانه، و ارسال دلارهای هنگفت برای حزب الله در لبنان، و برای حفاظت از بشار اسد در سوریه، و نيز برای گروه های میلیشیائی نظیر حشد الشعبی در عراق، برای حماس در فلسطین، برای طالبان در افغانستان، و برای حوثی ها در یمن، و برای گروه های تروریستی در افریقا و امریکای جنوبی موجب آن شده است که ايران از ثروت خود تهی شده و فقر، گرسنگی، بیکاری، بی خانمانی، اعتیاد ، فحشا، و فروش اعضای بدن در بین مردم ایران رواج یابد.
در ژانویه سال گذشته مردم بجان آمده از این رژیم به خیابان ها ریختند و به چپاول سازمان یافتهء ثروت های ملی و ايجاد هزینه های بیهوده در سایر کشورها اعتراض کردند. شعارهایی نظیر:
دشمن ما همین جاست / دروغ میگن امریکاست
نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران
سوریه را رها کن / فکری به حال ما کن
یه اختلاس کم بشه / مشکل ما حل میشه
مرگ بر دیکتاتور
که مردم در تجمعات اعتراضی فریاد می زنند، نشانهء مستندی از درستی باورعمومی مردم ایران نسبت به سوء مدیریت و دزدی های حاکمان رژيم اسلامی است و آنها بارها، با محکوم نمودن دیکتاتوری علی خامنه ای و فساد گسترده حکومت اش، خواستار تغییر رژیم و آزادی ایران و ایرانی از نظام مذهبی حاکم بر ایران بوده و هستند.
خانم ها و آقايان گرامی شرکت کننده در کنفرانس ورشو

مردم ایران، پس از ۴۰ سال تحمل فجایعی اقتصادی و اجتماعی که این رژیم برایشان به همراه داشته است خواستار آن نیستند که برای پایان دادن به شرارت های اين رژيم راه حل نظامی نیز در کنار راهکارهای دیگر مد نظر قرار گيرد. گزينهء اقدام نظامی نه تنها گزينه ای مخرب است بلکه نمی تواند مورد تأييد دلسوزان ملت ايران باشد. در واقع، ما به عنوان بخشی از سازمان های دموکراسی خواه و مخالف حکومت اسلامی، که باورمند به کارائی جدائی کامل نهادهای حکومتی از نهادهای دينی و مذهبی هستيم، معتقديم که اگر جنبش های دمکراسی خواه حمایت شوند، ملت ايران، با داشتن آلترناتيوی قابل اتکا که می تواند خسارات گذشته را جبران کرده و کشور ما را به مجموعه ی جهان متمدن باز گرداند، خود قادر خواهد بود تا به استيلای اين حکومت نابهنگام و قرون وسطائی خاتمه دهد. تلاش های مداوم ملت ایران که با دست خالی علیه این حکومت مبارزه می کند، پشتوانه ادعاهای ما است.
مردم ایران سال هاست برای استقرار نظامی دمکراتیک مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر در کشور خود تلاش و مبارزه می کنند. شرایط مردم ایران در مقابله با استبداد مذهبی حاکم در ایران که، علاوه بر نیروهای امنیتی تا دندان مسلح، می باید با تعداد زیادی از اوباش چاقوکشی که برای کشتن اجیر شده اند رویاروی شوند را نباید ساده انگاشت و انتظار داشت که آنها بدون زمینه سازی های قبلی، بطور میلیونی به خیابان ها بریزند. شوربختانه واقعيت آن است که برخی از کشورها طی ۴۰ سال گذشته به مظالم و اعتراضات مردم ايران چه در داخل و چه درخارج کشور توجهی نکرده اند. در نتيجه اکنون مردم ایران انتظار دارند که، با پشتیبانی هدفمند و هوشمندانه ی کشورهای آزادیخواه و دمکراتیک جهانی از قیام های مردمی ایران، این رژیم خونخوار و تروریست پرور روز بروز منزوی تر، ضعیف تر و ناکارآمد  تر شده و شعله ی ماشین سرکوبش سرد و خاموش شود. چرا که تنها از این طریق می توان اطمينان داشت که ثبات و صلح دوباره به خاور میانه باز خواهد گشت.
ما، دراین رابطه، انجام موارد زیر را برای تضعیف ماشین سرکوب جمهوری اسلامی  ضروری و کارآمد میدانیم:
1-    پايان دادن به سياست مماشات با رژيم درامور اقتصادی، سياسی و نيز نقض دائم حقوق بشر
2-    تحریم سپاه پاسداران و نیروهای بسيج
3-    تحریم رادیو و تلویزیون های رژیم در داخل و خارج کشور
4-    تحریم وزارت اطلاعات رژیم
5-    تحریم ارتش سایبری (هکرها) و پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ایران (فتا)
6-    اخراج همه ی عوامل اطلاعاتی و وابستگان رژیم از کشورهای خارجی
7-    دراختیار قرار دادن اینترنت رایگان برای مردم در داخل کشورتا بتوانند هرچه بیشتر به مبارزات خود علیه رژیم ادامه دهند
8-    بلوکه کردن پول های دزدیده شده از ملت ایران در حساب های بانکی کشورهای خارجی
9-    محدود کردن روابط سیاسی با حکومت اسلامی در ایران

خانم ها و آقايان گرامی شرکت کننده در کنفرانس ورشو

هدف ما نیز باز گرداندن صلح، آرامش و ثبات به منطقه، و رها سازی ملتی سرفراز و مستقل است؛ ملتی که هرگز خود را در جنايات اين رژيم شريک ندانسته و اکنون از جهان متمدن می خواهد تا برای رهائی از بحران های ناامنی و عملیات تروریستی  ناشی از اقدامات رژيم اسلامی در خاورمیانه وجهان، با پشتیبانی قاطع و موثر از جنبش آزادیخواهانه مردم ایران برای استقرار یک نظام دموکراتیک و صلح طلب در کشورشان ، به این وضعیت بی ثبات، پرآشوب و خطرناک در خاورمیانه پايان دهند.

با احترام
به ترتیب حروف الفبا:
1.    جنبش رنسانس (نوزایی) ایرانی  
2.    جنبش ملى ما هستيم
3.    حزب پان ایرانیست برون مرز  
4.    حزب سکولار دموکرات ایران
5.    حزب سکولار دموکرات ایرانیان   
6.    حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)
7.    سازمان شیر و خورشید ملی ایران
8.    سامانه پادشاهی پارلمانی
9.    کنگره معتمدین مخالفان جمهوری اسلامی در برون مرز
10.    مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن
11.    مهستان جنبش سکولار دموکراسی ايران
12.    نهاد مردمی
ایمیل تماس:
farakhanwarsaw@gmail.com

تعداد پیام ها
بازگشت
حرف باقی‌ مانده. :xxx