اندیشه هائی که منتشر می شوند در راستای باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما به مفهوم تائید مضمون و محتوای آنها از سوی نهاد مردمی نیست.
هم میهن گرامی،  شما هم  می توانید در صورت تمایل مقالات خود را برای انتشار در بخش اندیشه های این سامانه به نهاد مردمی ارسال نمائید. برای ارسال مقالات نیازی نیست که عضو نهاد مردمی باشیدمقالات را بصورت فایل ورد و در صورت امکان بهمراه آخرین عکس خود از طریق ایمیل زیر ارسال نمائید .از پذیرش مقالات بصورت فایل پی دی اف معذوریم.  همواره نویسندگان مقاله، مسئول و پاسخگوی مطالب درج شده در مقاله خود خواهند بود.  هیئت تحریریه سامانه در پذیرش و یا رد مقالات ارسالی مختار است.
andisheh@nahademardomi.com
 

مصاحبه شبکه تلویزیونی بین المللی آئ تونتی فور نیوز با دکتر ایمان فروتن، رئیس هیات امنا و مدیر اجرایی نهاد مردمی

پست در  August 2018 0    

 تهران / لس آنجلس - بلافاصله بعد از اجرای تحریم های جدید ایالات متحده علیه ایران درشبانگاه  دوشنبه 15 مرداد  یک ائتلاف از فعالان ضد رژیم در درون ایران که مخفیانه فعالیت می کنند  و تبعیدیان برجسته ایرانی، نقشه راهی برای استفاده دولت موقت بهنگام انتقال نظام، از رژیم جمهوری اسلامی  به یک دولت دموکراتیک را به اجرا گذاشتند.

دکتر ایمان فروتن می گوید: "مبارزان مخفی در ایران امیدوارند که این بار فروپاشی رژیم بزودی نهایی خواهد شد، اما آنها به دنبال نشانه های بیشتری از پشتیبانی  خارج از ایران هستند."

در طول 18 سال گذشته، دکتر فروتن و همکاران ، یک شبکه پشتیبانی گسترده از هسته های مبارزان زیرزمینی در داخل ایران و طرفداران دموکراسی ایرانی که از سرزمینشان تبعید شده اند، ساخته اند. سازمان آنها یک سازمان غیر انتفاعی ثبت شده در ایالات متحده است که تحت نام " نهاد مردمی" فعالیت می کند.

نهاد مردمی با بهره وری از امکانات فنی، هماهنگی مبارزان زیر زمینی ایران را از طریق برقراری ارتباطات امن برای آنها ، از جمله استفاده از دیوارهای آتش و سرورهای اینترنتی آمریکا ، تامین می کند، و همچنین به عنوان یک  اتاق اندیشه با حضور برخی از بزرگترین استراتژیست های ایرانی در تبعید ، مبارران آزادی در داخل کشور را پشتیبانی می نماید.
 
اعلامیه پرزیدنت ترامپ مبنی بر خروج ایالات متحده امریکا از برنامه مشترک اقدام جامع (برجام) - توافقنامه ای که دولت پرزیدنت باراک اوباما در سال 2015 با کشورهای 5 باضافه 1 به دست آورد، با ستایش گروه طرفداران دموکراسی روبرو شد.

نهاد مردمی از تحریم های جدید دولت ترامپ علیه رژیم جمهوری اسلامی حمایت می کند و "رسما کشورهای اروپایی را که مایل به ادامه روابط تجاری و بازرگانی با رژیمی هستند که سوابقی شامل تروریسم، زندان، شکنجه و کشتن مردم خود و بی ثبات کردن خاورمیانه را در پرونده خود دارد، محکوم می کند.  "

هسته های زیرزمینی در ارتباط با همتایان آمریکایی فعال خود می گویند با وجود ادامه روابط اروپا با ایران، سقوط دولت شاید هرگز اینچنین به واقعیت نزدیک نبوده باشد.  به همین دلیل است که نهاد مردمی این زمان را برای بازخوانی و به روزرسانی روشنمائی که 15 سال پیش برای اولین بار توسط دکتر فروتن و بیش از 100 کارشناس ایرانی از داخل و خارج از کشور تدوین و منتشر شد، انتخاب کرده است.

 به منظور به حداقل رساندن هرج و مرج بالقوه ای که در زمان انتقال حکومت ملاها به یک حکومت دموکراتیک ممکن است پیش آید،  روشنمای 2018 تحت عنوان "100 روزنخست" حاوی تغییرات و اصلاحاتی است که باید بلافاصله پس از فروپاشی رژیم اسلامی اجرا شوند.  طراحان این برنامه از اطلاعات حساسی که به طور مخفیانه از سوی هسته های زیرزمینی در ایران فرستاده می شوند برای به روز رسانی این برنامه استفاده می کنند.

حوزه هائی که تحت پوشش طرح "100 روزنخست" قرار دارند مسائل اجتماعی- اقتصادی و سیاسی است که به توجه فوری دولت جدید موقت ایران نیاز دارد، از جمله:
 امنیت
 قوانین
 بانکداری و فعالیت های مالی
 برنامه ریزی برای پرداخت حقوق کارمندان دولت
 ساختار و مشاغل کلیدی دولت
 آزادی فوری زندانیان سیاسی و عقیدتی
 واردات، صادرات، بنادر و گمرکات
 رسانه ها
 کارخانه ها
 حمل و نقل عمومی
 وزارت دادگستری
 مواد غذایی، دارو، سوخت
 بودجه ملی
 سفارتخانه ها و روابط بین الملل
 قراردادهای دولتی
 آموزش
 فناوری اطلاعات
 محیط زیست
 بهداشت عمومی
 روانشناسی اجتماعی
آشتی ملی

ائتلاف نهاد مردمی متشکل از کسانی که برای آزادی در داخل ایران مبارزه می کنند  و تبعیدیان ایرانی که بطور صلح آمیز ،  تغییر رژیم در ایران را در خارج کشور تشویق می کنند، آماده تصویب "100 روز نخست" هستند، زیرا آنها احساس می کنند که تغییر رژیم نزدیک است.

دکتر ایمان فروتن امیدوار است از زمان پیش از افزایش شدید خشونت ها در ایران، بهره گرفته و  پیام های دریافتی نهاد مردمی از هسته های طرفدار دموکراسی در ایران را به گوش همگان برساند. پیام از کسانی که اکنون بیش از هر زمان دیگری نیاز به پشتیبانی جامعه بین المللی برای تحقق رویای دیرینه آنها برای یک ایران واقعا دموکراتیک دارند.

###


دکتر فروتن بیش از 35 سال تجربه در فناوری اطلاعات و بیش از 18 سال به عنوان یک تحلیلگر و مدافع ایران است. در کنار کسب و کار شخصی خود، رئیس هیات امنا و مدیر اجرایی «نهاد مردمی»، یک سازمان غیر انتفاعی جهانی است که از تغییر صلح آمیز رژیم در ایران پشتیبانی می کند.  دکتر فروتن همچنین بنیانگذار پروژه ایران فردا (IOTP) و یکی از اعضای بنیانگذار جنبش ایران فردا (IOTM) و  S.O.S.  ایران بود.  پیش از پرداختن به فعالیت های تجاری و کارآفرینی، دکتر فروتن به عنوان یک مشاور برای نیروهای مسلح و پیمانکاران دفاعی آمریکا خدمت کرد. او که فارغ التحصیل دانشگاه کالیفرنیا در مهندسی برق و کامپیوتر است، سیستم و روش رای گیری آنلاین را که منجر به ثبت چندین اختراعات در ایالات متحده شده است، و بسیاری از برنامه های کاربردی پیچیده آنلاین را طراحی کرده است. دکتر فروتن در بسیاری از رسانه ها از جمله  سی ان ان، فاکس نیوز، لوموند و نیوزویک مصاحبه کرده است.

تعداد پیام ها
بازگشت
حرف باقی‌ مانده. :xxx