اندیشه هائی که منتشر می شوند در راستای باور و احترام به آزادی اندیشه و بازتاب آزاد آن است و لزوما به مفهوم تائید مضمون و محتوای آنها از سوی نهاد مردمی نیست.
هم میهن گرامی،  شما هم  می توانید در صورت تمایل مقالات خود را برای انتشار در بخش اندیشه های این سامانه به نهاد مردمی ارسال نمائید. برای ارسال مقالات نیازی نیست که عضو نهاد مردمی باشیدمقالات را بصورت فایل ورد و در صورت امکان بهمراه آخرین عکس خود از طریق ایمیل زیر ارسال نمائید .از پذیرش مقالات بصورت فایل پی دی اف معذوریم.  همواره نویسندگان مقاله، مسئول و پاسخگوی مطالب درج شده در مقاله خود خواهند بود.  هیئت تحریریه سامانه در پذیرش و یا رد مقالات ارسالی مختار است.
andisheh@nahademardomi.com
 

خبرنامه نهاد مردمی - 15 اکتبر 2014

پست در  October 2014 0    

خبرنامه نهاد مردمی
١٥ اکتبر ۲٠١٤
سیمای نهاد مردمی در آدینه 10 اکتبر از شبکه تلویزیونی کانال یک و یوتیوب
برنامه این هفته با اجرای دکتر ایمان فروتن آغاز شد .

 در ابتدای برنامه اخبار ایران و جهان که توسط دبیرخانه آوا و سیمای نهاد مردمی تهیه می شود پخش شد. در بخش بعدی دکتر ایمان فروتن به بررسی واکنش های سایتهای داخلی و خارجی نسبت به برگزاری کنفرانس مطبوعاتی که توسط نهاد مردمی در رابطه با دکتر اردشیر حسین پور برگزار شده بود پرداختند .در بخش بعدی برنامه مصاحبه اختصاصی نهاد مردمی با خانم محبوبه حسین پور خواهر دکتر اردشیر حسین پور پخش شد.
سپس نامه حزب پان ایرانیست و گزارش تصویری آن در مورد حمایت از کوبانی پخش شد. در قسمت بعدی برنامه در مورد انتخابات گروه نظارت بر انتخابات نهاد مردمی صحبت و توضیح داده شد. در پایان برنامه کلیپی از یک سپاهی که در سوریه توسط ارتش آزاد سوریه دستگیر شده و به مردم ایران برای نجات یافتنش التماس میکرد پخش شد

برای دیدن این برنامه روی عکس کلیک کنید.

برای تداوم برنامه های سیمای نهاد مردمی و تامین هزینه های جاری نهاد به کمک و همیاری مالی شما هموندان گرامی نیازمندیم.

میزان همیاری در ماه اکتبر

برای کسب آگاهی های بیشتر در مورد همیاری مالی به نهاد مردمی اینجا کلیک کنید

باقیمانده مبلغ مورد نیاز در ماه اکتبر

$8,532.83

 

اخبار نهاد مردمی

گروه نظارت بر انتخابات
 انتخابات دوره نوین گروه نظارت بر انتخابات زیر نظر هیات امنای نهاد مردمی، از تاریخ ۸ اکتبر2014، ساعت ۴ بعد از ظهر به وقت آمریکای غربی آغاز شده است. نتایج انتخابات در روز آدینه ۳۱ اکتبر از سیمای نهاد مردمی و تارنمای رسمی نهاد  اعلام می شود.
از کلیه پشتیبانان با شخصیت حقیقی درخواست می شود در صورت تمایل خود را برای انتخاب شدن برای یکی از 3 کرسی این گروه نامزد نمایند.

برای کسب آگاهی های بیشتر اینجا کلیک کنید.

* داوطلب شوید
کلیه دبیرخانه ها کماکان برای ثبت نام و پذیرش داوطلبان خدمت آماده هستند و هموندان می توانند با مطالعه شرح وظایف هردبیرخانه درصورت تمایل پس از ورود به سایت نهاد مردمی داوطلبی خود را اعلام نمایند.
 برای دسترسی به نمودار سازمانی نهاد مردمی اینجا کلیک کنید.

* آمار
تعداد هموندان نهاد مردمی در حال حاضر 6741 نفر می باشد.

مطالب خواندنی و آگاهی دهنده در سایت جانبی نهاد مردمی: www.nahademardomi.net
ویروس داعش و ایبولا / شاهین فاطمی

با شروع فصل پاییز در حالی که درجه حرارت با سرعت سیر نزولی را طی می کند درعرصه بین المللی هم جریانی معکوس در حال پیشرویfatemi است. در این روزها به شیوه ای کم سابقه اوضاع سیاسی و نظامی جهان و منطقه هرروز داغتر می شود. در حالیکه هنوز دغدغه فرصت طلبی روسیه در اوکراین پایان نیافته است پیشروی های داعش در خاورمیانه همان ترس و نگرانی را در اذهان ایجاد کرده است که ویروس ایبولا در سواحل غربی آفریقا. آنچه روزانه همه را نگران کرده پیشروی های طاعون سیاسی داعش در خاورمیانه و طاعون مرگ در آفریقاست که تاکنون بیش از چهارهزارنفر را قربانی کرده است و هنوزمعلوم نیست چند هزار نفر دیگرگرفتار و دربند این مرض هولناک جان خود را از دست خواهند داد. داعش و ایبولا از شباهت های بسیاری برخوردارند. هر دو مهلکند، هردو شدیداً در حال گسترشند و هردو نتیجه فضاهای آلوده، عقب مانده و فاسدند. کسی نمی داند با ایبولا چگونه باید مبارزه کرد و هرچه بیشتر سعی می کنند، در این جنگ فرسایشی و با این ویروس تازه نفس پیروزی مشکلتر به نظر میرسد.
 
درنگی در بابِ اعدام / فریار اسدیان

با پیشرفت دانش های روانکاوی و روانشناسی، جامعه شناسی و تاریخ، بسیاری از آدمیان و دولت های شهروندی معاصر، به این باور رسیدهasadian اند که اعدام، از حقوق کسانی نیست که قدرت دولتی را اداره می کنند. اعدام، چارۀ دردهای ریشه دار اجتماعی نبوده و نخواهد بود. نه تنها، دردی را درمان نکرده، بلکه با نادیده گرفتن جان انسانی و تلاش برای نابودی آن؛ آنهم با استفاده و سوء استفاده از نهادهای دولتی، به رشد دولت ناباوری و بیزاری از حاکمیت انجامیده که خود به بروز تنش های تازه و دامنه دار فراروییده و پس از این نیز چنین خواهد بود.

دولت و ملت، تعریفی جز نهادینه شدۀ قانون ساخته و پرداختۀ خرد نخبگان سکولار که بر آرای همگانی استوار است، نیست. قانون هایی که هنوز به عنوان مصداق عینی ملت، هوادار اعدام هستند، در حقیقت به بخشی از هستی و وجود و حضور ملت، در کنش و واکنش های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، به آشکارا تجاوز می کنند. و، تجاوز به حقوق ملت، توجیه گر هر گونه تجاوز دیگری ست.

تنها، اندیشیدن به امر شهروندی و کاربردِ نهادین آن در غرب، پس از دوران روشنگری بوده است که توانسته تا اندازۀ زیادی مسئله اعدام را از تاریخ معاصر بزداید.
 
اسلام هراسی: خدمت و یا خیانت / فیروز نجومی

سخنگویی به نفی و یا به نقد در پیرامون هر موضوعی در جهان، یکطرف، در باره اسلام هم دریک طرف دیگر. در جوامع دمکراتیک غربی، در باره هر مشکل و مسئله ای، ازجمله، دین میتوان فیلم و یا موزیک ساخت و یا نقاشی و کاریکاتور کشید و یا طنز و شوخی و مزاح نمود، اما در باره اسلام، هر یک از این فعالیتها اگر بوقوع بپیوندد، چنان غوغایی در اطراف و اکناف جهان بر پا میشود، چنانکه گویی آسمان و زمین بهم دوخته شده اند.
مثلا تا کنون فیلمها، تصاویر، مقاله ها و آهنگها و موسیقی های بسیاری در باره موسی و عیسی و دیگر پیامبران، ساخته شده و به نظم درآمده اند، اما یک فیلم راجع به  پیامبر اسلام، پیامبری که آخرین است و نزدیک به دو میلیارد از نسل بشر بدان معتقدند، هرگز ساخته نشده است. هر زمان که داستانی گفته و یا نوشته شود  و یا تصویری ترسیم گردد که پیامبر اسلام در آن چیزی کمتر از یک فرشته آسمانی، ظاهر شود، جهان اسلام آشفته میشود، در کشورها و شهرهای مختلف دینا کفن پوشان بیرون میریزند، عصیان و طغیان به اوج خود میرسد و چند نفر کشته و زخمی بجای میگذارد. معلوم است که سر خود بر باد دهی اگر دهان بر علیه اسلام بگشایی. همین چندین روز پیش بود که امیر محسن اصلانی بجرم خوانش ودرک متفاوتی از کتاب آسمانی، قران، بدار مجازات آویخته شد، که مبادا دهان دیگری به نقد مقدسات جامعه گشوده گردد، کنش خشونت باری که پیامبر اسلام بدان تقدس بخشید. کشتار مخالفین در اسلام با پیامبری محمد آغاز گردید.
 
ایران / داریوش لعل ریاحی
 
من در هیاهو گم شدم ، بر خیز پیدا کن مرا
آیینه ِ قلب ِ توام ، جان شو  ، هویدا کن مرا

هستم ، اگر در آتشم ، شرم از تبارت می کشم
از کورُش و از آرشم ،  آزاد و بر پا کن مرا

از آن چه بر من کرد اثر ، سی سال و اندی بی خبر
خشکیده کوه و دشت و بَر ، وقت است احیا کن مرا

رفتی درفش انداختی ، خورشید و شیرش باختی
مضمون تازی ساختی ، تا هست ، حاشاکن مرا

جنگل سراسر خانه شد ، سهم ِ دو صد دُردانه شد
انگارها شاهانه شد ، ای کور ، بینا کن مرا

 

 
 
نهاد مردمی درشبکه های اجتماعی
پرسش ها، پیشنهادها و انتقادات خود را از طریق ایمیل زیر با نهاد مردمی درمیان بگذارید
دبیرخانه روابط عمومی نهاد مردمی
Copyright ©  2014  The New Iran                           info@nahademardomi.com